کفش مردانه | کفش زنانه | کفش چرم | کیف چرم | کمربند چرم | کفش چرم
دانلود اپلیکیشن اندروید
منوی کاربر

کفش چرم :

چرم طبیعی محصولی فرآوری شده از پوست حیوانات می باشد و وجود رگه و عوارض طبیعی درسطح چرم،طبیعی باعث زیبایی و خاص بودن چرم می شود.

کفش های چرمی از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند که می توانید سال ها از کفش های چرم استفاده کنید، ولی اگر از روش های نگه داری آن مطلع نشوید کفش چرمی می تواند ظاهر اولیه خودرا از دست بدهد و چین و چروک زشتی روی کفش ایجاد شود، ولی با دانستن چند نکته مهم میتوانید کفش های چرمی خود را سال ها با زیبایی اولیه خود استفاده کنید. علاوه بر این کفش چرمی که به خوبی از آن نگهداری شده و به صورت منظم (هرهفته) یا در مواقع ضروری واکس و پولیش شود در برابر تاثیرات محیطی و سایش  مقاوم تر خواهد بود.

در چرم پاسارگاد تمامی مراحل ساخت کفش با تخصص بالا انجام می شود بدین منظور است که ساخت و دباغی کفش های تابستانه با زمستانه متفاوت است، این بدین منظور است که درچرم های تابستانه برای تنفس بیشتر کفش و زیبای بیشتر ان، چرم رویه واستر کفش از پوشش رنگ کمتری نسبت به چرمهای زمستانه برخوردار میباشند.

ودر زمستان به دلیل تماس بیشتر با برف و باران منافذ سطح چرم با پوشش بیشتری از رنگ بسته می شود تا از لکه دار شدن روی کفش و نفوذ آب به داخل کفش پیشگیری شود.

این بدان معنی است که: چرم طبیعی محصولی است که در تابستان پای شما را خنک و در زمستان گرم نگه میدارد.این نکته یکی از مهمترین نکته هایی است که در تمامی محصولات چرم پاسارگاد رعایت شده است.

انتخاب کفش مناسب :

قالب های کفش های چرمی پاسارگاد از سایز های متنوع و متفاوتی تولید می شود تا شما مصرف کنندگان عزیز بتوانید به صورت استاندارد از کفش های ما استفاده نمایید، ولی هنگام خرید کفشی را انتخاب نمائید که قالب آن مناسب و مشابه پای شما باشد،همچنین دقت در انتخاب سایز مناسب کفش اهمیت بسزای در راحتی پا خواهد داشت .

انواع مختلف کفش دارای  زیره ها و پاشنه های متفاوت برای مصارف مختلفی می باشند، لذا کفشی را انتخاب کنید که زیره آن متناسب با نوع کاربری شما باشد.

به یاد داشته باشید همیشه کفشی را انتخاب نمائید که استر داخل آن از چرم 100٪ طبیعی باشد چرا که مانع از رشد انواع قارچ ها و بوی بد پا میشود و باعث می شود کفش چرمی شما نفس بکشد اما باید به یاد داشت رنگ دادن استر چرمی کفش ،امری طبیعی میباشد.

محافظت از کفش :

کفش چرمی خود را در مقابل مواد اسیدی و اشیای تیز و برنده محافظت نمائید چرا که اثار غیر قابل برگشتی روی چرم بر جا خواهد گذاشت.

اگر لکه‌ای خیلی عمیق روی کفش ایجاد شود، سعی نکنید هر طور شده آن را از بین ببرید چون ممکن است به خود چرم آسیب جدی برسانید.

در زمستان اجازه دهید تا کفشتان در دمای عادی اتاق خشک شود. گرمای مستقیم بخاری باعث خشک و شکننده شدن چرم شده و همچنین باعث شل و فاسد شدن چسب و زیره کفش می شود.

برای حفظ ظاهر و کیفیت چرم باید فقط از واکسهای مخصوص و گیاهی مناسب محصول در اختیار شما استفاده شود تا نتیجه لازم به دست آید به یاد داشته باشید کفش چرم را شب خوب واکس زده و در جایی دربسته بگذارید و صبح استفاده نمایید.

قبل از استفاده از انواع واکسها ابتدا این مواد را در محل هایی از کفش که در معرض دید نیست امتحان شود،تا از مناسب بودن واکس برای همان محصول اطمینان حاصل نمائید.

در فصول بارندگی، هر چه سریع تر گل و لای و نمک را از سطح چرم بوسیله یک دستمال مرطوب پاک کرده و سپس واکس بزنید.

استفاده از برس های موی اسب ویا پد مخصوص بعد از واکس زدن علاوه بر جلای بیشتر باعث می شود تا واکس به خوبی به خرد چرم برود و مقدار اضافی ان از سطح چرم پاک شود.

کفش هایی که حالت سایه روشن ویا دورنگی در قسمتی و یا سطح کفش دارند عمدتا با تکنیک ویژه با استفاده از رنگ و پولیشهای خاصی ایجاد شده اند تا زیبایی کفش شما را دوچندان و جذابتر نمایند. از این رو باید توجه داشت از انجایی که این عمل در مراحل پایانی چرم ویا کفش اتفاق می افتد ممکن است بر اثر واکس زدن و تماس با انواع پاک کننده ها و مایعات رنگ اصلی واولیه چرم (رنگ زیر دست) نمایان شده و حالت سایه روشنی خود را از دست بدهد (پیشنهاد میشود از واکس و نگهدارنده های اسپری استفاده شود).

برای تمیز کردن نبوک و جیر، می توانید از پاکن مخصوص جیر ویا پاکن تحریر کمک بگیرید و سپس بوسیله یک برس نرم مخصوص، آن را برس بکشید، (توجه داشته باشید برس در یک جهت کشیده شود).

هر از گاهی به کفش های خود مرخصی داده و یک روز کامل از آنها استفاده نکنید. این کار باعث می شود رطوبت جذب شده بخار شود و در نهایت منجر به افزایش طول عمر کفش خواهد شود.

استفاده از کفش، بوت و چکمه در برف و باران ممکن است باعث نفوذ اب به داخل کفش از قسمت دوخت شود که امری اجتناب ناپذیر خواهد بود و باید درزمان استفاده به این موضوع توجه داشت.

کفش چرمی دارای دوام زیادی می باشد اما بسته به نوع و میزان استفاده از کفش چرمی و در نظر داشتن نکات و ملاحظات فوق و میزان تردد در مناطق برفی، بارانی، خشک وگرم، معتدل ومرطوب ویا حتی عبور از محل های سنگ لاخی و کوهستانی و یا آلوده به گرد و غبار و حتی میزان تعرق پای شما میتواند تاثیر بسزایی در طول عمر و سالم ماندن کفش شما داشته باشد.

اگر برای مدتی نمی‌خواهید از کفش، بوت ویا چکمه چرمی خود استفاده کنید، داخل آن قالب های چوبی (چوب درخت سرو) قرار داده یا با روزنامه پر کرده و درون جعبه قرار دهید تا شکل ظاهری آن آسیب نبیند.